17 kolejka Elana Toruń - STOLEM Gniewino 3:0

17 kolejka, III liga, gr.2, 18.11.2023r. godz.13:00

Elana Toruń - STOLEM Gniewino 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Maciej Rożnowski (15’), 2:0 Arkadiusz Korpalski (35’), 3:0 Marcin Kościelecki (81’),

Elana Toruń – Pawłowski – Ćwikliński, Korpalski, Karbowiński (78’ Kościelecki), Góra (69’ Piskorski), Kowalski Kacper (83’ Kamiński), Woroniecki, Knera, Stawski (69’ Lenkiewicz), Rożnowski (78’ Hartwich), Kowalski Aleksander

STOLEM Gniewino – Moczadło – Patrzykąt, Lengiewicz, Kotwica, Balewski, , Klarecki, Wachowiak (57’ Sobczyński), Kruczkowski (65’ Dampc), Bach (57’ Gułajski), Łyszkiewicz (84’ Śliwowski), Soboczyński (65’ Biliński)

Rezerwowi: Staniszewski, Belka, Kafka

Żółte kartki: Kowalski A. – Balewski, Lengiewicz, Łyszkiewicz

Sędziowali: Michał WIĘCKOWSKI jako sędzia główny oraz Krzysztof SAWICKI i Anton IHNATSIUK jako asystenci ( wszyscy Wydział Sędziów Warszawa).

W ramach 17, ostatniej kolejki spotkań III ligi, gr.2, rundy jesiennej, Elana Toruń podejmowała Stolem Gniewino. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Cały mecz to przewaga lepiej zorganizowanych zawodników gospodarzy. Nie przez przypadek są wiceliderem tabeli.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Elana od początku zaczęła dominować, była częściej przy piłce. Pierwsza groźna sytuacja torunian zakończyła się golem. W 15 minucie niepilnowany w polu karnym Rożnowski otrzymał podanie z prawej strony boiska i głową z bliskiej odległości pokonał bezradnego w tej sytuacji Moczadłę. Dwie minuty później Patrzykąt podał do Soboczyńskiego, który oddał strzał minimalnie nad poprzeczką. 30 minuta to dobra akcja torunian. Rożnowski wyprowadził prostopadłym podaniem Knerę w sytuację sam na sam. Górą w tym pojedynku był Moczadło. W 31 minucie kontratak Stolema mógł zakończyć się golem. W sytuacji 2 na 1 Kruczkowski zagrał zbyt mocną piłkę do Łyszkiewicza i ten nie miał okazji sfinalizować akcji. W 35 minucie po dośrodkowaniu Moczadło popełnił błąd. Próbował piąstkować, nie trafił dobrze w piłkę. Ta trafiła pod nogi Korpalskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Na przerwę Elana schodziła z dwubramkowym prowadzeniem.

Na drugą połowę Stolem wyszedł z wolą walki i odwróceniem losów spotkania. Odsunął grę dalej od swojego bramkarza i gospodarze mieli trochę więcej problemów z konstruowaniem swoich akcji. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 69 minucie Balewski dośrodkował piłkę po ziemi i Łyszkiewicz był bliski przecięcia jej w kierunku bramki. Nie udało się. W 81 minucie Kościelecki, który wszedł na boisko 3 minuty wcześniej otrzymał bardzo dobre podanie w polu karnym i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza Stolema. 3:0. W 90 minucie Elana przeprowadziła kontratak, który przyniósł im gola. Jednak zawodnik, który strzelał nabił sobie piłkę w rękę i sędzia nie uznał gola.

Na 25 listopada 2023r. planowana jest do rozegrania awansem z rundy wiosennej, pierwsza kolejka rundy rewanżowej. W niej Stolem podejmie u siebie Unię Solec Kujawski.

Bardzo dziękujemy Elanie Toruń za możliwość opublikowania zdjęć z tego spotkania.