V Runda Regionalnego Pucharu Polski

V Runda Wojewódzkiego Pucharu Polski Podokręgu Gdańsk, edycja 2023/24, 15.11.2023r. godz.13:00

Jaguar Gdańsk - STOLEM Gniewino 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Mateusz Gułajski (62’), 0:2 Patryk Soboczyński (90+2’)

Jaguar Gdańsk – Nowak – Jadanowski, Chojnacki, Sulewski, Duda, Brzeski, Kryża, Bladowski, Filas, Płotka, Santos Luiz

STOLEM Gniewino – Moczadło – Patrzykąt, Lengiewicz, Kotwica, Balewski, Klarecki, Sobczyński (52’ Łyszkiewicz), Wachowiak, Biliński (62’ Śliwowski), Gułajski (72’ Soboczyński), Dampc (72’ Belka)

Rezerwowi: Staniszewski, Śliwowski, Kruczkowski, Bach

Żółte kartki: Filas (Jaguar) – Lengiewicz, Moczadło, Śliwowski (Stolem)

III ligowy Stolem Gniewino rozpoczął swoje zmagania w Pucharze Polski szczebla wojewódzkiego, edycji 2023/24 od V rundy. Gniewinianom los przydzielił w niej aktualnego lidera tabeli IV ligi, zespół Jaguara Gdańsk. Mecz zakończył się zwycięstwem Stolema 2:0, co dało mu awans do kolejnej rundy. Odbędzie się ona wiosną 2024r.

W pierwszej połowie Stolem kontrolował wydarzenia na boisku. Już w 5 minucie Gułajski dośrodkował po ziemi, bramkarz Jaguara miał problemy ze złapaniem piłki, jednak nikt z Gniewinian nie przejął futbolówki. Dwie minuty później Stolem powinien prowadzić 1:0. Obrońca gospodarzy popełnił błąd w rozegraniu, piłkę przejął Dampc i w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Swoje szanse mieli ponadto Biliński w 8 i 44 minucie, Gułajski w 22 minucie, Sobczyński w 40 minucie i Dampc w 45 minucie. W pierwszej połowie Jaguar miał jedną sytuację, z której mógł zdobyć gola. W 12 minucie po faulu Bilińskiego na zawodniku gospodarzy, sędzia podyktował rzut wolny tuż przed linią pola karnego. Bezpośredni strzał na bramkę oddał Filas. Piłkę zmierzającą w „okienko” bramki, piękną paradą obronił Moczadło.

Druga połowa to nadal kontrolowanie wydarzeń na boisku przez trzecioligowca. Brakowało tylko goli. Wreszcie po 62 minutach gry kibice zgromadzeni na trybunach w liczbie około 30 zobaczyli piłkę w siatce. Na listę strzelców w protokole meczowym zapisał się Gułajski. Asystującym był Łyszkiewicz, który perfekcyjnie dośrodkował z prawej strony boiska. Stolem wyszedł na prowadzenie. Jaguar musiał się otworzyć i to zrobił. Zaczęli coraz częściej przebywać na połowie Stolema. Jednak strzały, które oddawali na bramkę strzeżoną przez Moczadłę nie stanowiły większego zagrożenia. Próbowali Urbanek w 72 minucie, Jadanowski w 75 minucie oraz Duda w 81 i 88 minucie. W 89 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Stolema za faul na Belce. Jednak sędzia asystent zasygnalizował sytuację spaloną. Według zawodników z Gniewina sytuacja była kontrowersyjna, gdyż piłkę do swojego bramkarza zagrywał zawodnik Jaguara. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kontratak przeprowadzili piłkarze Stolema. W środkowej części boiska piłkę przejął Śliwowski i doskonałym podaniem obsłużył Soboczyńskiego, wyprowadzając go do sytuacji sam na sam z bramkarzem Jaguara. Skrzydłowy Stolema minął Nowaka i posłał piłkę do siatki. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Na wiosnę odbędzie się 1/8 finału, w której zagrają 2 drużyny podokręgu Malbork, 4 drużyny podokręgu Słupsk i 10 drużyn podokręgu Gdańsk.